Një aktor humori në krye të Tiranës? Julian Deda i gatshëm të përballet me Veliajn: E kam me shumë dëshirë!

Aktori i njohur i humorit, Julian Deda njëherësh edhe anëtari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike është shprehur i gatshëm të kandidojë përballë Erion Veliajt për Bashkinë e Tiranës, nëse do e vendosin demokratët.

 

Deda deklaroi se kjo duhet të vendoset nga të gjithë demokratët përmes primareve.

 

“Nëse vendosin demokratët, unë do të jem i gatshëm të zhvishem nga këto rroba që kam sot dhe të mbyllem në kullë dhe të punoj për kryeqytetin”, u shpreh Deda në një intervistë për Euronews Albania.

 

Pyetje: Do të doje të ishe ti kandidati i përzgjedhuri i demokratëve për tu përballur me Erion Veliajn në zgjedhjet e ardhshme, meqë ai është konfirmuar nga Rama?

 

Julian Deda: Nuk i dihet çfarë konfirmon Rama, ai çfarë do në mëngjes nuk e do në darkë. Kështu që edhe Erioni duhet të ketë kujdes.

 

A do doja unë të isha? Nëse demokratët e vendosin, po. Do doja të isha, nuk ka asnjë problem. E kam me shumë dëshirë dhe pse jo, pse mos të jem, nëse demokratët vendosin. Por duhet të jemi të gjithë bashkë që ta vendosim. Atë do ta vendosin demokratët dhe gara brenda Partisë Demokratike. Nëse vendosin demokratët, unë do të jem i gatshëm të zhvishem nga këto rroba që kam sot dhe të mbyllem në kullë dhe të punoj për kryeqytetin, patjetër.

Shokohet vajza pasi ndahet! Ish i dashuri i dërgon faturat e harxhimeve: Mi paguaj…!

Të gjithë e dimë se marrëdhëniet janë një investim kohe dhe pasioni, por një djalë e ka zbatuar këtë ide fjalë për fjalë. Ai...

Nuk po kalon momente të mira, ja arsyeja pse Flori Mumajesi nuk dëgjon nga njëri vesh

Kompozitori dhe këngëtarii njohur Flori Mumajesi ka pohuar kohë më parë se me njërin nga veshët ka h umbur d ëgjimin ne masën 70%.   Këtë...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Të moshuarit i rrëzohen frutat e perimet në rrugë, djali ndalon makinën dhe e ndihmon

Shpesh herë jemi mësuar të dëgjojmë vetëm për akte...

Shokohet vajza pasi ndahet! Ish i dashuri i dërgon faturat e harxhimeve: Mi paguaj…!

Të gjithë e dimë se marrëdhëniet janë një investim...

Do festonte datëlindjen sot, Aida Shtino rrëqeth: Po kalon i pesti vit pa ty, do pi me foton tënde

Aida Shtino është një ndër moderatoret më të njohura...