E MOSHUARA NË SHKODËR: ÇATIA MUND TË MË SHEMBET MBI KOKË

Nga Ketjola Geshtenja

 

Kjo është shtëpia në të cilën jeton Shefajete Vukatana së bashku me vajzën e saj të sëmurë me epilepsi.

 

Shtëpia jo vetëm që nuk i plotëson as kushtet minimale të jetesës por dhe rrezikon të shembet. Në këtë 17 tetor, ditën botërore të varfërisë, 59 vjeçarja tregon se çdo natë flë me frikën se nuk do të zgjohet më pasi çatia mund t’i bie në kokë.

 

Problemet shëndetësore të shumta që ka nuk e kanë lejuar 59 vjeçaren të punojë ndaj e vetmja e ardhur është kempi i saj dhe i vajzës, të cilat nuk arrijnë më shumë se 2500 mijë lekë të rinj. E moshuara i bën thirrje të gjitha atyre që kanë mundësi që t’a ndihmojnë.

 

Në Shkodër janë të shumta familjet të cilat jetojnë në kushte shumë të vështira të ngjashme me rastin e Shefajete Vukatana.

 

“Heroi” i heshtur që zbukuron kishën e Zojës së Shkodrës

Nga Simon Shkreli   Paulin Rripaj është i heshtur, ai punon me përkushtim që Kisha ku ai shërben si punonjës mirëmbajtjeje të zbukurohet sa më mirë...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

“Heroi” i heshtur që zbukuron kishën e Zojës së Shkodrës

Nga Simon Shkreli   Paulin Rripaj është i heshtur, ai punon...

Kushërirë e Ramës dhe zëdhënëse e Berishës/ Erla Mëhilli tregon “të pathënat”

Të jesh kushëri me Ramën është rastësi, të punosh...

Ilir Meta, 100 milionë dollarë pasuri në Angli?/ Detajet që ngrejnë dyshime…

Në vitin 2016, gazetari investigativ Artan Hoxha, deklaronte se...