Aktori i famshëm në Greqi pranon se është shqiptar: “Erdha kur isha 5 vjeç”

Aktori i njohur shqiptar në Greqi, Nikos Gelias ka folur për “Mega” në lidhje me rolin e tij të ri, si dhe për jetën private.

 

Aktori që tani është pjesë e serilit të ri “Mavo Rodo”, “hapi” zemrën dhe foli për rolin e tij dhe për racizmin që ka përjetuar pasi është me origjinë nga Shqipëria.

 

 

Ai ka treguar se në moshën 5 vjeç së bashku me familjen kishin emigruar në Greqi, por që tregon se ka përjetuyar racizëm dhe se për shkak të origjhinës mësuesit nuk i jepnin as fjalën në klasë.

 

 

“Origjina ime është nga Shqipëria, kam ardhur në Greqi në moshën 5 vjeç, si emigrant ekonomik.

 

Kemi ndërruar shpesh lagje kur kemi ardhur në Greqi, sepse duke qenë shqiptarë na kanë nxjerrë nga shtëpitë tona.

Kishte racizëm, nga më të thjeshtat, fëmijët e tjerë nuk luanin me ne se ishim nga Shqipëria ose mësuesit nuk na jepnin fjalën në klasë” ka thënë ai.

Luizi mirëpret Tanin: Ditë të zeza do vijnë në këtë shtëpi

Tan Brahimi është banori i dytë që i shtohet shtëpisë së Big Brother Vip. Brahimi është aktor humori. Ai u prit me puthje nga Luizi,...

Tan Brahimi është banori i dytë që i shtohet shtëpisë së BBV

Tan Brahimi është banori i dytë që i shtohet shtëpisë së Big Brother Vip. Brahimi është aktor humori. Ai u prit nga Luizi, ndërsa ky...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Luizi mirëpret Tanin: Ditë të zeza do vijnë në këtë shtëpi

Tan Brahimi është banori i dytë që i shtohet...

“Ty të manipuloi Luizi”/ Debat mes banorëve për Armaldon dhe Luizin

Një bisedë që nisi me batuta, përfundoi keq mes...

Tan Brahimi është banori i dytë që i shtohet shtëpisë së BBV

Tan Brahimi është banori i dytë që i shtohet...

Ofendoi Kiarën, Amosi justifikon veten: Nga nervozizmi njeriu mund të gabojë

Amos nuk kishte biletë vajte-ardhje. Ai u shpreh në...