Tjetër DËSHMI për Bleona MATËN: Mbante libra në dorë dhe ajo më tha që unë jam…

Një tjetër dëshmi tronditëse ka ardhur për Bleona Matën në emisionin ‘Pa gjurmë’.

 

Një shqiptar nga Maqedonia që ka preferuar të mbetet anonim, ka treguar se e ka takuar vajzën në tetor të 2018, afër një shkolle.

 

Zotëria është shprehur i gatshëm për ta ndihmuar familjen e saj.

 

‘Kam qenë në Ulqin në tetor të 2018 dhe kam qenë duke pronarin për të ikur për në punë.

 

Mu afrua një vajzë rreth 13-14 vjeç dhe më ka shprehur se jam vajza e Bukurie Matës nga Zapodi i Kukësit. A më çon në tek shtëpia. Ajo ishte shumë e dobët fizikisht. Ishte me libra në dorë, afër një shkolle në qendër të qytetit’, rrëfen zotëria.

 

Kujtojmë që Bleona ka humbur pasditen e 22 majit të vitit 2010, teksa kulloste bagëtitë në malin e fshatit Zapod të Kukësit. Ajo ishte vetëm 6-vjeçe dhe tashmë 15-vjeçe.

Europa dhe SHBA japin alarmin, cila grupmoshë rrezikohet më shumë nga ‘tridemia’

Një kombinimin e virusit sincicial të frymëmarrjes ( RSV ), infeksionit Covid-19 dhe gripit i quajtur si ‘tridemia’ ka ngritur në këmbë Autoritetet shëndetësore...

Do festonte datëlindjen sot, Aida Shtino rrëqeth: Po kalon i pesti vit pa ty, do pi me foton tënde

Aida Shtino është një ndër moderatoret më të njohura në Shqipëri. Pavarësisht shkëputjes nga ekrani, Shtino do të njihet gjithmonë si fytyra e “Njerëz...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Të moshuarit i rrëzohen frutat e perimet në rrugë, djali ndalon makinën dhe e ndihmon

Shpesh herë jemi mësuar të dëgjojmë vetëm për akte...

Shokohet vajza pasi ndahet! Ish i dashuri i dërgon faturat e harxhimeve: Mi paguaj…!

Të gjithë e dimë se marrëdhëniet janë një investim...

Do festonte datëlindjen sot, Aida Shtino rrëqeth: Po kalon i pesti vit pa ty, do pi me foton tënde

Aida Shtino është një ndër moderatoret më të njohura...