Harrojeni hashashin/ Ja cila është lulja që kushton sa një shtëpi, po e gjetët Anglia jep 10 mijë Euro (Video)

Nëse mendoni kështu, na lini t’ju themi se e keni gabim.

 

Ndoshta ju nuk e njihni bimën Primula Veris, një bimë aromatike e familjes Primulacea, që rritet në lartësinë 700-2.300 metra.

 

Kjo bimë rritet në zonat malore.

 

E quajtur “Lulja e Darvinit” apo “Primula e pranverës”, ka vlerë të madhe tregtare dhe bima e therë shitet deri në 50.000 euro kilogrami, në tregun gjerman apo dhe vende të tjera./ndalexpres.al

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME