Besohet se sjellin fat të keq! Gjërat që nuk duhet të bëni për ditëlindjen tuaj

Kur njerëzit arrijnë disa vite pjekurie, ata i kushtojnë gjithnjë e më pak vëmendje ditëlindjes së tyre. Shumë njerëz mendojnë se është e kotë të festosh, por aty qëndron një “kurth” dhe një gabim i madh që bëjnë. Ditëlindja është një ditë e rëndësishme për energjinë tonë.

 

Duhet të jetë një ditë gëzimi, feste, atmosfere e mirë, një moment kur mund të lidheni edhe më shumë me veten. Kur të zgjoheni, falenderoni për gjithçka të mirë që ju ka ndodhur. Hiqni të gjitha mendimet e këqija nga koka juaj, sepse është shumë e rëndësishme se çfarë lloj gjendjeje jeni në atë ditë.

 

Në kohët e lashta, besohej se atë që rrezaton në ditëlindjen tënde, e tërheq gjatë gjithë vitit. Konfliktet, emocionet negative dhe agresioni janë të papranueshme sepse do të bllokojnë rrjedhën e energjisë së pastër dhe do t’ju bëjnë të prekshëm ndaj komenteve negative dhe njerëzve toksikë, shkruan abcnews.al.

 

Besimet dhe zakonet e ditëlindjes

 

– Mos huazoni asgjë nga të tjerët një ditë para ditëlindjes tuaj dhe në atë ditë. Përndryshe, besohet se problemet financiare do t’ju ndjekin gjatë gjithë vitit.

 

– Mbroni veten nga komunikimi me njerëz toksikë, por rrethohuni me njerëz të dashur që ju sjellin dashuri dhe gëzim, shkruan abcnews.al.

 

– Mos e festoni ditëlindjen tuaj paraprakisht, besohet se ju sjell fat të keq.

 

– Shmangni të gjitha emocionet negative, por përpiquni të jeni në humor pozitiv gjatë gjithë ditës.

 

– Mos debatoni dhe mos hyni në konflikt me të tjerët, por krijoni një atmosferë paqeje dhe energjie pozitive në ditëlindjen tuaj.

 

– Mos gjykoni njerëzit që ju kanë sjellë një dhuratë që nuk ju pëlqen, por jini të sinqertë dhe mirënjohës për çdo dhuratë. /abcnews.al

Naim Abazi: “Remzie Osmani mikesha jonë e mirë por nëse doni e rrah në mes të rrugës…”

Mihrije Braja dhe Naim Abazi janë ndër çiftet e Estradës më të pëlqyerit jo vetëm për shkak të artit të tyre por dhe për...

Ekskluzive/ Zbulohet gjyqi mes Olsa Muhametit dhe Vera Grabockës

Bruno Shemsho, modeli dhe ish konkurrenti i Për’puthen ishtë i ftuar këtë javë në #Expuls nga Ronaldo Sharka në RTV Ora.   Pasi Bruno u largua...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Arjon Muça i zuri vendin në Top Channel? Ish-konkurrenti i Për’puthen habit me deklaratën

Bruno Shemsho, modeli dhe ish konkurrenti i Për’puthen ishtë...

Ekskluzive/ Zbulohet gjyqi mes Olsa Muhametit dhe Vera Grabockës

Bruno Shemsho, modeli dhe ish konkurrenti i Për’puthen ishtë...

Jeni në dilemë? Ja ku mund të shkoni për pushime

Guidier, Lyto Alliu në një intervistë për emisionin “Jeto...