Intereѕante…! A do te rikthehet рerseri ora diellore, apo kjo do te jete hera e fundit? Si рritet te levizin akrepat dhe kur do te vij ndryѕhimi per kete vit

Jemi në vjeshtë, ditët po shkurtohen në mënyrë progresive dhe së shpejti do të kemi edhe ndryshimin e orës, e cila do të kalojë nga legale në diellore:

 

me pak fjalë, për pak javë do t’i kthejmë akrepat me një orë. Por kujdes, mund të jetë hera e fundit!

 

Ora diellore do të kthehet në fuqi natën ndërmjet të shtunës 29 dhe të dielës 30 tetor 2022, kur do të duhet t’i kthejmë akrepat një orë pas, nga 3 në 2.

 

 

Do të fitojmë një orë gjumë, do të humbasim një orë dritë pasdite, të cilën në vend të kësaj do ta fitojmë në mëngjes.

 

Koha diellore do të mbetet aktive deri në fundjavën e fundit të marsit të ardhshëm 2023 (ndërmjet të shtunës 25 dhe të dielës 26 mars 2023) kur do të kthehemi për të lëvizur akrepat përpara.

 

Por sa kohë do të jetë kështu?

 

Ditët e fundit, falë energjisë së shtrenjtë, në fakt po kthehet në plan të parë ideja e mbajtjes së kohës së verës përgjithmonë për të kursyer sadopak;

 

do të shohim nëse do të ketë ndonjë hap konkret në këtë drejtim apo nëse gjërat do të mbeten ashtu siç janë tani.

Gruaja sulmohet nga një qen rrugësh, niset me urgjencë në gjendje të rend drejt Tiranës

Një grua është kafshuar nga një qen rrugësh në lagjen Palorto në Gjirokastër. Sipas burimeve, e dëmtuara është 47-vjeçarja Vali.D, e cila ka marrë...

A jeni bere gati per bakllavane? Ja si ta pergatisni qe t’ju tretet ne goje. Video

Ingredientët: 60 peta për bakllava 1 filxhan stika të grira imët ½ filxhan vaj ulliri i lehtë ½ filxhan gjalpë I tretur 400 – 500 gram stika të grira...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Aktori i njohur shqiptar rikthehet pas 10 vitesh në Shqipëri dhe …

Aktori Elvis Pupa më shumë se 10 vite është...

A jeni bere gati per bakllavane? Ja si ta pergatisni qe t’ju tretet ne goje. Video

Ingredientët: 60 peta për bakllava 1 filxhan stika të grira imët ½...

Nipi i Isa Boletinit: Ju tregoj cilat ishin amanetet e gjyshit tim për Shqipërinë

Nipi i Isa Boletinit, Gazmend Boletini ka rrëfyer në...

Behuni gati.Keto qytete do të mbulohen nga bora ditën e dielë

Fundjava parashikohet që të sjellë ulje drastike të temperaturave...