Autoritetet përgjegjëse e kanë harruar, liqeni i Shkodrës rrezikon nga plehrat

Natyra është “viktima” më e madhe e kthetrave të njerëzimit.

 

Themi këtë pasi JOQ ka publikuar shpesh raste ku denoncohet ndotja e liqeneve që njihen si pasuri e Shqipërisë. Kësaj here liqeni i cili është mbuluar nga plehrat dhe është kthyer si një kënetë është liqeni i Shkodrës, në qendër të Shirokës.

 

Siç shihet ën videon e mbërritur në redaksi nga një qytetar, liqeni është mbushur me mbetje urbane, të hedhura nga banorët vendas dhe të papastruara nga autoritetet përgjegjëse.

 

Si pasojë e neglizhencës nga ana e Bashkisë dhe autoriteteve përkatëse për të pastruar liqenin, disa peshq të rrallë janë zhdukur krejtësisht e një pjesë tjetër është listuar në kategorinë “shumë të rrezikuar”.

 

Kjo ndodhet ne liqenin e shkodres Video-ja esht bere sot ne qender te shirokes

 

 

 

Beniada nuk fshihet më, poston foto të partnerit të saj, vëllait të personazhit të njohur shqiptar

Edhe pse ende nuk e kanë konfirmuar, të gjitha detajet tregojnë se Beniada dhe Bleri janë në një marrëdhënie dhe çifti nuk ka çfarë...

Zi në familjen e Getoar Selimit, reperi humb personin e afërt

Sot është një ditë e trishtë për familjen e reperit Getoar Selimi.   Halla e reperit është ndarë nga jeta. Lajmin e hidhur e ka bërë...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Aktori i njohur shqiptar rikthehet pas 10 vitesh në Shqipëri dhe …

Aktori Elvis Pupa më shumë se 10 vite është...

A jeni bere gati per bakllavane? Ja si ta pergatisni qe t’ju tretet ne goje. Video

Ingredientët: 60 peta për bakllava 1 filxhan stika të grira imët ½...

Nipi i Isa Boletinit: Ju tregoj cilat ishin amanetet e gjyshit tim për Shqipërinë

Nipi i Isa Boletinit, Gazmend Boletini ka rrëfyer në...

Behuni gati.Keto qytete do të mbulohen nga bora ditën e dielë

Fundjava parashikohet që të sjellë ulje drastike të temperaturave...