Silvana Balliu, gazetarja që hiqej si dietologe! Merrte deri në 300 euro për receta të personalizuar

Silvana Balliu është 41-vjeçarja, e cila hiqej si dietoge dhe përfitonte shuma të majme përmes recetave që u jepte klientëve të saj, që zakonisht i gjente në rrjetet sociale.

 

Mirëpo, disa prej klientëve filluan të sëmureshin dhe denoncimet në polici u shtuan.

 

Kështuqë ditën e djeshme Silvana Balliu u arrestua. Ajo është me profesion gazetare dhe nuk ishte e specializuar për dhënien e dietave dhe nuk e kishte licensuar subjektin e saj.

 

Ajo merrte nga 150-300 euro për receta të personalizuara dhe kur denoncimet për të u shtuan ajo fshiu të gjitha bisedat me klientët.

 

Silvana Balliu akuzohet gjithashtu për veprime që pengojnë hetimin e ngjarjes dhe rrezikon deri në 5 vite burg.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Të moshuarit i rrëzohen frutat e perimet në rrugë, djali ndalon makinën dhe e ndihmon

Shpesh herë jemi mësuar të dëgjojmë vetëm për akte...

Shokohet vajza pasi ndahet! Ish i dashuri i dërgon faturat e harxhimeve: Mi paguaj…!

Të gjithë e dimë se marrëdhëniet janë një investim...

Do festonte datëlindjen sot, Aida Shtino rrëqeth: Po kalon i pesti vit pa ty, do pi me foton tënde

Aida Shtino është një ndër moderatoret më të njohura...