Nga Italia cikloni drejt Shqiperise. Reshje të rrëmbyeshme dhe erëra të fuqishme

Një ciklon i cili gjatë ditës së nesërme pritet të krijohet diku afër jugut të Italisë pritet të fuqizohet dhe të shkaktojë edhe reshje të dendura sidomos disa viseve të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut, por priten reshje shiu edhe në Kosovë gjatë mbrëmjes së të enjtes dhe mëngjesit të së premtës.

 

Cikloni pritet të shkaktojë stuhi mjaft të fuqishme me bubullima dhe breshër në Italinë jugore sidomos rajonit të Siçilisë dhe pritet të vijë direkt drejt Detit Jon duke u intensifikuar. Stuhitë më të fuqishme nga ky ciklon priten në jug të Italisë dhe në Greqi, por edhe në pjesën jugore të Shqipërisë mund të ketë reshje të rrëmbyeshme dhe kalimthi edhe erëra të fuqishme.

 

Lokalisht edhe në viset tjera të Shqipërisë priten reshje të dendura, ndërsa reshje herë pas here të dendura shiu priten edhe në territorin e Maqedonisë së Veriut.

 

Cikloni do të fillojë të largohet dhe të dobësohet pasditen ose mbrëmjen e së premtës kur edhe pritet që moti të stabilizohet gradualisht. Largimi i ciklonit dhe rritja e presionit atmosferik nga e shtuna e tutje do të kushtëzojë stabilizim të plotë të motit dhe rritje të temperaturave ditore./MeteoBallkan

Çfarë ndodhi brenda? Policia e Kosovës zbarkon në shtëpinë e BBV

Policia e Kosovës ka hyrë sot në “Big Brother VIP Kosova”, pas raportimeve se në hapësirat e brendshme të shtëpisë po konsumohet duhani. Policia...

Tha se harxhon nga 7 dhe 8 mijë euro në muaj, flet shqiptarja: Talleshin me mua, po ja si i fitoj

Zoja Nushi është bërë njëra nga tiktokeret më të përcjellura shqiptare, për videot që sjell në këtë rrjet. E kjo famë i erdhi pak...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Të moshuarit i rrëzohen frutat e perimet në rrugë, djali ndalon makinën dhe e ndihmon

Shpesh herë jemi mësuar të dëgjojmë vetëm për akte...

Shokohet vajza pasi ndahet! Ish i dashuri i dërgon faturat e harxhimeve: Mi paguaj…!

Të gjithë e dimë se marrëdhëniet janë një investim...

Do festonte datëlindjen sot, Aida Shtino rrëqeth: Po kalon i pesti vit pa ty, do pi me foton tënde

Aida Shtino është një ndër moderatoret më të njohura...