“Mos harroni…”/ Paralajmërojnë meteorologët, çfarë pritet të ndodhë me motin ditën e nesërme

Mos harroni çadrat!

 

Ditën e premte, moti do të vijojë të jetë i paqëndrueshëm. Kryesisht do të mbizotërojnë vranësirat e dendura edhe pse në pjesën veriore parashikohen intervale kthjellimi.

 

Reshjet e shiut do të jenë prezente në pjesën jugore, aty ku nuk do të mungojnë shtrëngatat dhe rrebeshet intensive.

 

Gradualisht, në mesditë reshjet do të shtrihen në të gjithë territorin me intensitet mesatar dhe në formën e shtrëngatave.

 

Sipas shërbimit Meteorologjik Ushtarak, në mbrëmje reshjet do të ndërpriten për të mbetur lokale vetëm në juglindje.

 

Era do të fryjë nga verilindja e veriperëndimi mesatare dhe hera herës e vrullshme me valëzim në dete të forcës 2-3 ballë.

 

Temperaturat parashikohen:

 

në zona malore 5 deri 16°C;

 

në zona e ulëta 8 deri 21°C;

 

në zona bregdetare 8 deri 22°C.

Të moshuarit i rrëzohen frutat e perimet në rrugë, djali ndalon makinën dhe e ndihmon

Shpesh herë jemi mësuar të dëgjojmë vetëm për akte dhunë, të bërtitura, sherre, biseda me zë të lartë, shoferë që vetëm i bien borive...

Do festonte datëlindjen sot, Aida Shtino rrëqeth: Po kalon i pesti vit pa ty, do pi me foton tënde

Aida Shtino është një ndër moderatoret më të njohura në Shqipëri. Pavarësisht shkëputjes nga ekrani, Shtino do të njihet gjithmonë si fytyra e “Njerëz...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Të moshuarit i rrëzohen frutat e perimet në rrugë, djali ndalon makinën dhe e ndihmon

Shpesh herë jemi mësuar të dëgjojmë vetëm për akte...

Shokohet vajza pasi ndahet! Ish i dashuri i dërgon faturat e harxhimeve: Mi paguaj…!

Të gjithë e dimë se marrëdhëniet janë një investim...

Do festonte datëlindjen sot, Aida Shtino rrëqeth: Po kalon i pesti vit pa ty, do pi me foton tënde

Aida Shtino është një ndër moderatoret më të njohura...