Çfarë nuk shkon me foton më poshtë? Vetëm 1 në 10 persona mund ta gjejnë

Iluzionet optike mprehin mendjen dhe nuk është gjithmonë e lehtë për të çuar në zgjidhjen e tyre.

 

Madje disa duhet të zgjidhen në një kohë shumë të shkurtër, gjë që tregon se sa të zhvilluara janë disa nga aftësitë tona.

 

Imazhi i mëposhtëm është këtu për të testuar IQ dhe vëzhgimin tuaj. A mund ta gjeni gabimin që fshihet pas objekteve që pret?

 

Siç do ta shihni, në hapësirë ​​ka një tavolinë, një karrige dhe disa objekte të tjera, lehtësisht të dallueshme. A vini re diçka që nuk ju duket e drejtë?

 

Hidhini një sy nga afër sepse gabimi fshihet në detaje. Mund të mos e njihni menjëherë sepse është një detaj më i vogël nga sa mendoni.

 

Përgjigja qëndron në kalendar dhe datën që tregon. Është gabim pasi shtatori ka 30 ditë. Nëse vëmendja juaj ishte më e përqendruar në zbulimin e gabimit në tavolinë, karrige ose telefon, nuk keni qenë vetëm ju, por shumica e njerëzve që e kanë provuar.

Testi ishte i ndërlikuar edhe pse konsiderohet mjaft i thjeshtë dhe ju keni gjithë kohën për të përdorur vëzhgimin tuaj deri në atë të radhës.

Rama iu gjunjëzua kryeministrit të Luksenburgut. Pas këtij gjesti, të dy palët u panë duke…

I njohur për “One-man show”, shkruan TPZ, kryeministri Edi Rama, që është mikpritës i 29 liderëve evropianë, bëri një gjest të pazakontë, duke u...

“Ishte për t’u bërë”/ Klodiana Lala zbardh detaje nga biseda e truprojës me agresorin që goditi Berishën

Gazetarja Klodiana Lala mbrëmjen e sotme ka dhënë detaje lidhur me sulmin ndaj Sali Berishës nga i riu Gerti Shehu.   Ajo deklaroi se pas një...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Arjon Muça i zuri vendin në Top Channel? Ish-konkurrenti i Për’puthen habit me deklaratën

Bruno Shemsho, modeli dhe ish konkurrenti i Për’puthen ishtë...

Ekskluzive/ Zbulohet gjyqi mes Olsa Muhametit dhe Vera Grabockës

Bruno Shemsho, modeli dhe ish konkurrenti i Për’puthen ishtë...

Jeni në dilemë? Ja ku mund të shkoni për pushime

Guidier, Lyto Alliu në një intervistë për emisionin “Jeto...