“Arbanën e kam zemër”, Yll Limani do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovizion?

Yll Limani është një ndër këngëtarët më të pëlqyer shqiptar. Marrë shkas nga kjo, emri i tij është komentuar për një përfaqësim të mundshëm të Shqipërisë në Eurovision. Megjithatë, një gjë e tillë nuk do të ndodhë as këtë vit. Këtë gjë e ka konfirmuar vetë këngëtari shqiptar.

 

Përmes një postimi në Instagram, autori i shumë hiteve ka shkruar: “Nuk do të marr pjesë në Festivalin e Këngës në RTSH për Eurovision”.

 

Kujtojmë që së fundmi u përfol për të tjera emra që do të merrnin pjesë në Festivalin e Këngës dhe bëhej fjalë për Dhurata Dorën dhe Elvana Gjatën.

 

Ishte kjo e fundit që mohoi zërat duke thënë: “Nuk konkurroj këtë vit për Eurovision”. “Nuk konkurroj këtë vit për Eurovision”, ka shkruar këngëtarja në Instastory. Ishte faqja “Eurovision Kosovo” që shkroi përmes një postimi se nga burime jo zyrtare kishte mësuar se ajo dhe Dhurata Dora synonin Eurovisionin.

 

Dyshimet u shtuan pasi menaxheri i Dhuratës, Ilir Balija i bëri “like” këtij postimi, veprim që u mor si një konfirmim për duetin e tyre.

 

Kujtojmë që Elvana mori pjesë në edicionin e 58-të të Festivalit të Këngës, vit që u shoqërua me polemika pasi ajo u rendit në vendin e dytë pas Arilena Arës.

 

Rama iu gjunjëzua kryeministrit të Luksenburgut. Pas këtij gjesti, të dy palët u panë duke…

I njohur për “One-man show”, shkruan TPZ, kryeministri Edi Rama, që është mikpritës i 29 liderëve evropianë, bëri një gjest të pazakontë, duke u...

Arjon Muça i zuri vendin në Top Channel? Ish-konkurrenti i Për’puthen habit me deklaratën

Bruno Shemsho, modeli dhe ish konkurrenti i Për’puthen ishtë i ftuar këtë javë në #Expuls nga Ronaldo Sharka në RTV Ora.   Ndër të tjera, Ronaldo...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Arjon Muça i zuri vendin në Top Channel? Ish-konkurrenti i Për’puthen habit me deklaratën

Bruno Shemsho, modeli dhe ish konkurrenti i Për’puthen ishtë...

Ekskluzive/ Zbulohet gjyqi mes Olsa Muhametit dhe Vera Grabockës

Bruno Shemsho, modeli dhe ish konkurrenti i Për’puthen ishtë...

Jeni në dilemë? Ja ku mund të shkoni për pushime

Guidier, Lyto Alliu në një intervistë për emisionin “Jeto...