Ndizen “gjakrat” tek opozita, deklarata e fortë e Ndokës: Alibeaj dhe Basha po pengojnë

Kreu i Partisë Demokristiane, Nard Ndoka, ka deklaruar se deputeti Enkelejd Alibeaj dhe ish kryetari Lulzim Basha po pengojnë procesin brenda PD-së.

 

I ftuar në një emision, Ndoka tha se nuk ka asnjë konsideratë për Lulzim Bashën dhe grupin e Alibeajt.

 

“Të dy palët janë të interesuar që të kenë bashkim. Po punojnë edhe Berisha edhe Alibeaj. Nëse kjo thirrje është e sinqertë nga ana e Alibeajt do të dalin shumë shpejt. Sot grupi Ali-Basha kanë një mbështetje minore.

 

Unë nuk kam pikën e konsideratës për Lulzim Bashën dhe grupin tjetër. Alibeaj është peng i Bashës. Këto janë së bashku. Nuk po i fyej, por politikisht është një dyshe që po e pengojnë procesin brenda PD-së. Berisha është treguar tolerant”, tha Ndoka.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Të moshuarit i rrëzohen frutat e perimet në rrugë, djali ndalon makinën dhe e ndihmon

Shpesh herë jemi mësuar të dëgjojmë vetëm për akte...

Shokohet vajza pasi ndahet! Ish i dashuri i dërgon faturat e harxhimeve: Mi paguaj…!

Të gjithë e dimë se marrëdhëniet janë një investim...

Do festonte datëlindjen sot, Aida Shtino rrëqeth: Po kalon i pesti vit pa ty, do pi me foton tënde

Aida Shtino është një ndër moderatoret më të njohura...