Mjekët i thanë se është shtatzënë dhe 48 orë më vonë solli në jetë fëmijën, tronditet çifti…

Një çift nga Nebraska u gëzua shumë me lajmin se do të bëheshin prindër, por tronditja ishte gjithashtu e madhe.

 

Mësuesja 23-vjeçare Peyton Stover lindi vetëm 48 orë pasi mjekët zbuluan se ajo ishte shtatzënë me fëmijën e saj të parë.

 

Stover, e cila sapo kishte filluar të jepte mësim, nuk ishte në dijeni se ajo ishte shtatzënë dhe mendonte se stresi i punës po e lodhte. Më pas, këmbët e saj u frynë, si pasojë ajo shkoi te mjeku. “Ata e bënë testin përsëri.

 

“Është padyshim pozitiv. Do të bëjmë një ekografi”, tha mësuesja për vizitën e saj te mjeku, ku zbuloi se ishte shtatzënë.

 

Mjekët thuhet se u hodhën në veprim për të shpëtuar jetën e saj dhe për të lindur foshnjën sepse veshkat dhe mëlçia e Stover nuk po punonin siç duhet. “Ata thanë se ajo duhet të shkojë në spital dhe atë natë ne patëm fëmijën tonë”, tha i dashuri i saj, Travis Costers.

 

“Është si të kesh një fëmijë në 15 minuta ”, shtoi Stover. “Kam pasur presion të lartë të gjakut, i cili është shumë i frikshëm,” vazhdoi Stover. “Nëse nuk do të kisha ardhur kur erdha, ndoshta nuk do ta kisha kaluar fundjavën”, raporton Nypost.

 

U krye një prerje urgjente cezariane dhe djali, i quajtur Kash, lindi 10 javë para kohe. Më vonë u zbulua se mësuesja vuante nga pre-eklampsia, e cila është një ndërlikim i shtatzënisë që çon në presion të lartë të gjakut.

 

Çifti, i cili tha se donin të kishin fëmijë, janë të emocionuar që erdhi më herët se sa ishte planifikuar./abcnews.al

Skandal te Morgu në Tiranë:100 mijë lekë për të larë të ndjerin ose “dil jashtë”

Punonjësja e morgut sipas tyre u ka kërkuar 100 mijë lekë të vjetra për të larë kufomën, por pa u dhënë faturë për këtë...

Humbje e madhe! Politika në zi, ish-deputeti shuhet në moshën 50-vjeçare, pëson sulm në zemër

Ka ndërruar jetë në moshën 50-vjeëare ish-deputeti maqedonas, Sashko Kostov.   Mediet në Maqedoninë e Veriut shkruajnë se Kostov është dërguar mëngjesin e sotëm rreth orës...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME