Elvana Gjata dhe Dhurata Dora do përfaqësojnë Shqipërinë në Eurovizion 2023? Del fotoja…

Elvana Gjata dhe Dhurata Dora sollën bashkëpunimin e tyre të parë në verë të titulluar “Gajde”, me të cilën shënuan shumë sukses.

 

Megjithatë, dy artistet më në zë të momentit përflitet se do të bashkohen sërish për një bashkëpunim të ri, kësaj radhe për të përfaqësuar Shqipërinë në Eurovision 2023.

 

Lajmi është raportuar nga faqja “Eurovision Kosovo”, ku përmes një postimi shkruan se: “Jo zyrtarisht mësohet se Elvana dhe Dhurata kanë pranuar të jenë pjesë e FEST61 pasi RTSH-ja ka vendosur që për herë të parë kënga fituese e Festivalit të Këngës të zgjidhet edhe përmes televotimit.”

 

Ende nuk ka një konfirmim zyrtar nga ana e artisteve por ajo që tërhoqi vëmendjen ka qenë veprimi që ka bërë menaxheri i Dhuratës, Ilir Balija.

 

Ai i ka bërë “like” postimit të kësaj faqeje, një detaj që është marrë si një konfirmim. Megjithatë, na mbetet të presim për një konfirmim zyrtar.

 

Kujtojmë se Fesivali i RTSH-së këtë fundvit do të ketë autore dhe moderatore, Arbana Osmanin, ndërsa regjisor do të jetë Eduart Grishaj.

 

Me gruan tende une…! Pas mesazhit te Hysenbelliut, reagon Edi Rama: Le ta dijne te gjithe qe

Edi Rama ka reaguar në lidhje me shembjen e resortit të Irfan Hysenbelliut, ish-mikut të tij. Rama ka thënë se resorti i tij ishte...

“Hodhi acid në depozitë, gruas i ra lëkura copa”, Razimi bën akuzën e tmerrshme ndaj kunatës

Veç fyerjeve, tashmë mes dy kunetërve në “Shihemi në Gjyq” kanë nisur edhe akuzat. Razimi i thotë kunatës së tij në studion e “E...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Mohoi se ishte dhunuar, zbardhet dosja e Rezart Veleshnjës, aktori u grushtua nga një punonjës pastiçerie për parkimin

Aktori i njohur i “Portokallisë”, Rezart Veleshnja është konfliktuar...

Ori Nebiaj është deputete tani, Arjan Konomi: Ti je e ndershme, e di që do të…

Ori Nebijaj mbylli eksperiencën e saj në “Përputhen” dhe...