Mjerimi dhe çmimet kapin majat/ “7 Mijë Lekë kg” Djathi luks për të moshuarit

Qytetarët e varfër të vendit e konaiderojnë ëuks djathin e bardhë. Mjerimi ka kapur majat në Shqipëri teksa propaganda 3D vërshon pa ndalur e pa cipë në ekranet qeveritare.

 

Çmimet e produkteve ushqimore janë trefishuar teksa bulmeti konsiderohet luks për konsumatorët. Qytetarët janë shprehur para kamerave se kanë nisur të kursejnë. Barra më e madhe u bie pensionistëve të cilët me shumën që marrin nga qeveria e kanë të pamundur të përballojnë jetesën.

 

Disa prej tyre shprehen:

 

“Tani kanë ikur të gjithë, kanë mbetur vetëm pleqtë, nuk i mbajnë dot bagëtitë. Unë kam pasur 6 lopë, përpara e hanim djathin në vend të bukës, sot e blejmë. Rriten çmimet ndërsa pensionet tona nuk rriten. Nuk jetohet me 100 mijë lekë të vjetra në muaj.”

 

“Unë pardje kam shkuar të marr një kile djath këtu, ishte 7 mijë lekë. Me pensionin që marr unë në muaj, djathin nuk arrij ta marr dot”.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

“Shqiponjat” shfaqen edhe në Katar, Zvicra e Xhakes dhe Shaqirit mposht Serbinë

Zvicra ka marrë një fitore të jashtëzakonshme ndaj Serbisë...

Ç’po ndodh mes tyre? Me puthje e përqafime, Romeo shfaqet me bukuroshen e njohur (VIDEO)

Duket se Romeo Veshaj po e konsideron tanimë pjesë...