Edhe Sazan Guri në listën e të dyshuarve shqiptarë

Në 49 listat me emrat e të dyshuarve shqiptarë, të publikuara nga hakerat iranianë “HomeLand Justice” është edhe emri i ambientalistit Sazan Guri.

 

Në dosjen e bërë virale në rrjet gjenden të dhënat e mbi 105 shtetasve shqiptarë duke përfshirë këtu fptot dhe gjeneralitete, sipas pretendimit të hakerave.

 

Në këto lista bëjnë pjesë personat që janë proceduar për shkelje të lehta e të rënda.

 

Listës nuk mund t’i mungonte as ambientalisti Sazan Guri, e as reperi Stresi të proceduar disa herë si pjesëmarrës në protesta.

 

“HomeLand Justice” pretendon se këto të dhëna janë marrë nga sistemi MEMEX. Policia e Shtetit e ka hedhur poshtë këtë pretendim duke deklaruar se nuk janë të dhëna sensitive që kanë të bëjnë me punën policore.

VIDEO/ Shokon konspiracionisti: Dexhalli do të dalë në vitin 2024 sipas agjendës – Ja në cilin vend do të paraqitet

Këtë javë, emisioni Kojshia Show trajtoi temën për teoritë konspirative dhe rendin e ri botëror, më saktë, për shoqëritë sekrete dhe iluminatin, ku të...

Bukuroshja e rrjeteve sociale pjesë e “Big Brother Vip 2”

Një tjetër emër po qarkullon për pjesëmarrjen në “Big Brother VIP Albania”. E dini për kë bëhet fjalë?   “Kryefjala.com” shkruan se pjesë e kastit do...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Ndahen 24 ditë pas dasmës, arsyeja e këtij çifti do u lërë pa fjalë…

Për Adrianon flitet sërish. Ish-ylli i Interit është ndarë...

Rrëfime rrëqethëse/ Vajzat shqiptare po martohen për para, ja si po funksionon ky biznes

“Piranjat” në Abc të moderuar nga Arilena Ara dhe...

(Video) Artistja shqiptare habit me rrëfimin: E kam blerë tokën ku do varrosem dhe …

Piktorja e njohur, Zake Prelvukaj, pas nje kohe te...