Zbuloni arsyen pse duhet të vendosni bukë në gojë kur grini një qepë

A mendoni se buka vetëm mund të hahet? Nëse mendoni kështu, patjetër që po bëni një gabim të madh. Kjo është për shkak se ju mund ta përdorni bukën për një sërë gjërash të tjera.

Harrojini lotët gjatë copëtimit të qepëve: Kjo mund të duket qesharake, por funksionon! Është një mënyrë tjetër që do t’ju ndihmojë në pastrimin e tyre, pas asaj që i qëron në pak minuta.

Vendosni një copë bukë të thatë në gojë, duke lënë një pjesë të vogël jashtë buzëve. Arsyeja sepse kur prisni qepën është për shkak të sulfateve që çlirohen gjatë prerjes. Buka thith gazin dhe pastron ajrin për ju.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Ndahen 24 ditë pas dasmës, arsyeja e këtij çifti do u lërë pa fjalë…

Për Adrianon flitet sërish. Ish-ylli i Interit është ndarë...

Lajme Rrëfime rrëqethëse/ Vajzat shqiptare po martohen për para, ja si po funksionon ky biznes

“Piranjat” në Abc të moderuar nga Arilena Ara dhe...

(Video) Artistja shqiptare habit me rrëfimin: E kam blerë tokën ku do varrosem dhe …

Piktorja e njohur, Zake Prelvukaj, pas nje kohe te...

E tallën për burrin? Zajmina Vajsari: Kur jam martuar unë ka qenë koha e q…

Zaimina me natyrën e saj mjaft sportive u përfshi...