Poni i futet biznesit si Kim Kardashian, nxjerr njoftimin nga Banka: Tregon si fitoi 15 mijë dollarë

Reklamimi i kriptomonedhave është biznesi më i ri i vipave të njohur. Jo më larg se ditën e djeshme, Kim Kardashian u gjobit me 1.26 milionë dollarë gjobë pasi theu rregullat e Shteteve të Bashkuara të Amerikës duke reklamuar një kriptomonedhë të re e cila është e rrezikshme për investitorët, pa bërë të ditur se sa ishte paguar për promovimin.

 

Ndërkohë, ditën e sotme një postim rreth kriptomonedhave ka ardhur edhe nga këngëtarja shqiptare, Poni. Në llogarinë e saj në Instagram, Poni ka pulikuar një story në të cilën u bën thirrje të gjithë ndjekësve të cilët duan të shtojnë të ardhurat e tyre të investojnë në kripto.

 

“Një gjë që duhen të përpiqeni të bëni në 2022 është të shtoni më shumë flukse të ardhurash në atë që po bëni aktualisht.

 

Nëse jeni të interesuar të dini se si kam investuar në kriptomë, më dërgoni një DM”, shkruan këngëtarja, ndërkohë më tej ka postuar dhe shumën e parave të depozituara në bankë.

 

Shpesh këto skema janë të ngjashme me skemat mashtruese të “Ponzi”, duke rrezikuar që ata që investojnë ti humbasin të gjitha.

 

Këngëtaret dhe vipat i bëjnë reklame kundrejt pagesave të majme, pa patur dijeni se mund të rrezikojnë financat e ndjekësve të tyre.

 

 

Ori Nebiaj është deputete tani, Arjan Konomi: Ti je e ndershme, e di që do të…

Ori Nebijaj mbylli eksperiencën e saj në “Përputhen” dhe tanimë do ta shohim deputete në parlament.   “Është hera ime e parë në jetë që lë...

“Hodhi acid në depozitë, gruas i ra lëkura copa”, Razimi bën akuzën e tmerrshme ndaj kunatës

Veç fyerjeve, tashmë mes dy kunetërve në “Shihemi në Gjyq” kanë nisur edhe akuzat. Razimi i thotë kunatës së tij në studion e “E...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Ndahen 24 ditë pas dasmës, arsyeja e këtij çifti do u lërë pa fjalë…

Për Adrianon flitet sërish. Ish-ylli i Interit është ndarë...

Rrëfime rrëqethëse/ Vajzat shqiptare po martohen për para, ja si po funksionon ky biznes

“Piranjat” në Abc të moderuar nga Arilena Ara dhe...

(Video) Artistja shqiptare habit me rrëfimin: E kam blerë tokën ku do varrosem dhe …

Piktorja e njohur, Zake Prelvukaj, pas nje kohe te...