Evi Kokalari “shpërthen” ndaj Sali Berishës: Turp të të vijë, e ke merituar …

Aktivistja Evi Kokalari ka shpërthyer ndaj kryetarit të Partisë Demokratike, Sali Berishës.

Përmes një reagimi të fortë në rrjetet sociale ajo i drejtohet Berishës duke i thënë “turp ti vijë”, pasi që më herët e ka vënë në dijeni se brenda Partisë Demokratike po bëhen manipulime, sa i përket zgjedhjes së kreut të FRPD.

Më tej ajo shkruan se PD nuk e ka konceptin bazë të konservatorizmin dhe se shumë prej tyre do e kishin për turp në këtë pikë që Partia Demokratike të hiqej si konservatore.

Kujtojmë se Evi Kokalari ka qenë një mbështetëse e madhe e ish-kryeministrit Sali Berisha. Gjatë kohës së “Foltores” , Kokalari “braktisi” angazhimet e saj në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe i’u bashkua Berishës. Gjithashtu, Kokalari ka qenë një ndër zërat më të fortë e cila doli krah Berishës kur ai u shpall non-grata nga SHBA.

Postimi i plotë:

“Turp te te vij Sali Berisha!!

Ka nje muaj qe na ka rene goja duke te thënë qe po bëhen manipulime.

Kam tre muaj qe te thashë qe Kelliçi vodhi votat dhe përgjigja jote ishte “eh sé 11 vota janë”

Grigels Muçollari ma ka thënë copë qe keta të kryesise donin njeriun e vet si kryetar dhe me ndihmen tende ja dolen.

Sot ti legjimitove genjeshtren. E paske merituar Lulzim Bashen i dashur zoteri!!!

Dhe boll u tallët me Primaret. Ju nuk keni konceptin baze te konservatorizmin. Dhe vazhdoni me EPP. Shumë nga ne do e kishin per turp në këtë pikë që PDja te hiqej si konservatore.

Tashti beni sikur do luftoni Edi Ramën.

Ju jeni te gjithë të mbaruar!!”-shkruan Kokalari.

Mohoi se ishte dhunuar, zbardhet dosja e Rezart Veleshnjës, aktori u grushtua nga një punonjës pastiçerie për parkimin

Aktori i njohur i “Portokallisë”, Rezart Veleshnja është konfliktuar dhe dhunuar me një person në Tiranë.   Pak ditë më parë në media në qarkulloi lajmi...

Ndahen 24 ditë pas dasmës, arsyeja e këtij çifti do u lërë pa fjalë…

Për Adrianon flitet sërish. Ish-ylli i Interit është ndarë nga gruaja e tij, me të cilën ishte martuar vetëm në nëntor të vitit 2022....

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Ndahen 24 ditë pas dasmës, arsyeja e këtij çifti do u lërë pa fjalë…

Për Adrianon flitet sërish. Ish-ylli i Interit është ndarë...

Rrëfime rrëqethëse/ Vajzat shqiptare po martohen për para, ja si po funksionon ky biznes

“Piranjat” në Abc të moderuar nga Arilena Ara dhe...

(Video) Artistja shqiptare habit me rrëfimin: E kam blerë tokën ku do varrosem dhe …

Piktorja e njohur, Zake Prelvukaj, pas nje kohe te...