U pezullua pasi ofendoi gazetarët në Instagram, rikthehet në detyrë nënkomisarja Anisa Kostani

Pas më shumë se 1 muaji pezullim nga detyra nënkomisarja Anisa Kostani është rikthyer në punë.

 

Ora News mëson se oficerja e policisë e cila mban detyrën e nenkomisares pranë sektorit të krimit ekonomik në drejtorinë e Elbasanit është rikthyer në detyrën qe ajo ka mbajtur para se ndaj saj të merret masa e pezullimit.

 

 

Kjo masë u morë nga vet ish drejtori Gledis Nano pas disa shkrimeve që oficerja e policisë kishte bërë në rrjetin social Instagram.

 

Në sqarimin e policisë shkruhej se në Drejtorinë e Standardeve Profesionale në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë së Shtetit ka nisur hetimin disiplinor ndaj kësaj oficereje, për shkelje të rëndë të Rregullores së Policisë së Shtetit, miratuar me VKM nr. 750 datë 16.09.2015, konkretisht të nenit 209, pika 1 “Shkelja e rëndë e atributeve/kompetencave të policisë pa ndonjë arsye bindëse, nuk i përmbush apo dështon në përmbushjen e detyrave dhe përgjegjësive të caktuara, të cilat kanë shkaktuar pasoja të rënda në kryerjen e detyrave”.

Sheiku përshëndeti me dorë influencuesen braziliane, reagimi i gruas së tij ….

Të hënën, Brazili dhe Zvicra u përballën në Kupën e Botës në Katar.   Në tribunë ishte biznesmenja dhe influencuesja braziliane Desireé Soares. Ajo është e...

Me gruan tende une…! Pas mesazhit te Hysenbelliut, reagon Edi Rama: Le ta dijne te gjithe qe

Edi Rama ka reaguar në lidhje me shembjen e resortit të Irfan Hysenbelliut, ish-mikut të tij. Rama ka thënë se resorti i tij ishte...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Ndahen 24 ditë pas dasmës, arsyeja e këtij çifti do u lërë pa fjalë…

Për Adrianon flitet sërish. Ish-ylli i Interit është ndarë...

Rrëfime rrëqethëse/ Vajzat shqiptare po martohen për para, ja si po funksionon ky biznes

“Piranjat” në Abc të moderuar nga Arilena Ara dhe...

(Video) Artistja shqiptare habit me rrëfimin: E kam blerë tokën ku do varrosem dhe …

Piktorja e njohur, Zake Prelvukaj, pas nje kohe te...