Largohet nga detyra drejtori i shërbimeve sociale në bashkinë e Shkodrës…

Merr fund epoka e “mbreterimit” ne bashkine Shkoder te nje prej drejtoreve me te perfolur ne periudhen e Voltana Ademit, atij te sherbimeve sociale Filip Vila.

Ai nuk do te jete me drejtor ne kete institucion, duke u larguar keshtu nga Bashkia Shkoder pas 7 vitesh qe mbajti kete detyre.

Largimi i tij vjen ne nje moment kur ankesat dhe akuzat ne drejtim te tij ishin te shumta per menyren se si e ka drejtuar kete drejtori, ku ne 7 vite me shume krijoi armiq se bashkepunetor.

Tashme pritet qe kryetari i bashkise Shkoder Bardh Spahia te emeroje drejtuesin/en e ri te kesaj drejtorie te rendesishme ne pushtetin vendor. Sfidat qe do te kete drejtuesi/ja i ri jane te shumta, mes te cilave kryesorja ajo e rregullimit te nje imazhi qe e minosi me vetedije njeriu i besuar i Voltana Ademit.

Sot koha e Filipit perendoi, e ky eshte nja lajm i mire per ata qe duan te hapin rruge te reja bashkepunimi me Bashkine Shkoder./NewsPower/

SHTRENJTOHET ÇMIMI I GJELAVE NË SHKODËR, QYTETARËT: BLEJMË MË TË VEGJLIT

Nga Ketjola Gështenja   Gjeli është një nga ushqimet tradicionale të festës së Shën Kollit. Të shumtë kanë qënë qytetarët shkodranë të cilët kanë dalë për...

Mohoi se ishte dhunuar, zbardhet dosja e Rezart Veleshnjës, aktori u grushtua nga një punonjës pastiçerie për parkimin

Aktori i njohur i “Portokallisë”, Rezart Veleshnja është konfliktuar dhe dhunuar me një person në Tiranë.   Pak ditë më parë në media në qarkulloi lajmi...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Ndahen 24 ditë pas dasmës, arsyeja e këtij çifti do u lërë pa fjalë…

Për Adrianon flitet sërish. Ish-ylli i Interit është ndarë...

Rrëfime rrëqethëse/ Vajzat shqiptare po martohen për para, ja si po funksionon ky biznes

“Piranjat” në Abc të moderuar nga Arilena Ara dhe...

(Video) Artistja shqiptare habit me rrëfimin: E kam blerë tokën ku do varrosem dhe …

Piktorja e njohur, Zake Prelvukaj, pas nje kohe te...