Sterilizohen 100 mace endacake/ Pero: Po shtohen çdo ditë braktisjet

Rreth 100 mace te cilat jane identifikuar nga anilams need me do te sterilizohen ne 3 ditet e fushates se sterilizimit ne Shkoder.

Per kryerjen e ketij procesi jane bere bashke vbeterinere nga disa qytete mes tyre edhe doctor Rudin Pirani.

Oli Pero tregon per veshtiresite por edhe sfidat me te cilat po perballen. Muajit e fundit po rritet numeri I kafsheve te braktisura por edhe ardhjet nga qytete te tjera. Ende asnje menyre identifikimi per keto raste as nga policia e as nga pushteti vendor.

Vullnetaret cdo dite jane ne terren per te identifikuar dhe strehuar kafshet endacake thote Pero, por shtimi I numrit te tyre I ka vene ne veshtiresi, duke mos patur kapacitete per ti shpetuar! Apeli u drejtohet institucioneve qe te bejne me shume ne kete drejtim

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Horoskopi Dhjetor 2022 nga Branko. Cilat janë shenjat që përkëdhel fati në muajin e fundit të vitit

  Horoskopi Branko, Dashi   Muaji dhjetor do të jetë një pararojë...

Dasma kthehet në tragjedi, këngëtari ndërron jetë pak orë pas martesës

Kantautori Jake Flint ka ndërruar jetë vetëm pak orë...

Dikur e varfër dhe me kredi, ja sa është pasuria e Bebe Rexhës në ditën e sotme

Këngëtarja shqiptare, Bebe Rexha është ylli që fshihet pas...