Ditët e trashëgimisë kulturore, shfaqje e veçantë në G’juhadol

Në Ditët e Trashëgimisë Kulturore, DRTK Shkodër shfaqi për të gjithë shkodranët një projeksion video (videomapping) në fasadën e një banese në Qendrën Historike, Gjuhadol.

Repertori i imazheve të përzgjedhura ofron fragmente, të njohura e të panjohura, nga ambjente të banesave karakteristike shkodrane, ku ruhen dhe rizbulohen vazhdimisht gjurmë që dëshmojnë për të kaluarën e qytetit.

Këtij aktiviteti iu bashkuan qytetarët shkodran të cilët shijuan magjinë e këtij projeksioni.

Ky aktivitet ishte i mbështetur nga Ministria e Kulturës e cila zgjati për rreth 1 orë e shoqëruar gjithashtu nga muzika shkodrane në sfond çka e bënte edhe me te veçantë.

 

Shoqe me Beniadën/ Kjo është banorja e dytë që zbulohet, do jetë në ‘Big Brother Vip’

Pak dite me pare u be me dije nga burime per “Kryefjala” se banorja e pare e “Big Brother VIP” do te jete Kiara...

Horoskopi Dhjetor 2022 nga Branko. Cilat janë shenjat që përkëdhel fati në muajin e fundit të vitit

  Horoskopi Branko, Dashi   Muaji dhjetor do të jetë një pararojë e ndryshimeve të rëndësishme, lajme të papritura, por pozitive do të përfshijnë jetën tuaj, duke...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Horoskopi Dhjetor 2022 nga Branko. Cilat janë shenjat që përkëdhel fati në muajin e fundit të vitit

  Horoskopi Branko, Dashi   Muaji dhjetor do të jetë një pararojë...

Dasma kthehet në tragjedi, këngëtari ndërron jetë pak orë pas martesës

Kantautori Jake Flint ka ndërruar jetë vetëm pak orë...

Dikur e varfër dhe me kredi, ja sa është pasuria e Bebe Rexhës në ditën e sotme

Këngëtarja shqiptare, Bebe Rexha është ylli që fshihet pas...