Unë u diagnostikova me kancer ne moshen 36 vjeçare/ Këto janë 9 simptomat që duhet ti dini

Një mamaje të re iu përmbys jeta pasi një diagnozë e kancerit e la atë me komplikime që ia ndryshonin jetën.

 

Brooke Gold, 36 vjeçe, kishte qenë gjithmonë vigjilente kur bëhej fjalë për bërjen e testit të saj – derisa disa kontrolle të vonuara e lanë atë të luftonte për jetën e saj.

 

Nëna e një fëmije nga Sydney, Australi, kishte disa njolla gjatë pesë viteve të fundit për shkak të një stili jetese pasive .

 

Ajo më në fund vendosi të shkonte dhe të shihej kur filloi të përjetonte njolla midis periodave .

 

Nëse ajo do ta kishte shtyrë kontrollin e saj vetëm një muaj më shumë, mjekët thanë se me shumë mundësi per te jetuar do te ishin te pakta.

 

Pasi ajo u operua gjendja e saj u stabilizua. Ajo thote se:“Nëse do të kisha shkuar më herët për te ber nje vizite mund të kisha shmangur semudnjen”, tha Brooke.

 

Ndaj eshte mire qe kontrolli tek mjeku te behet sa me shpesh.

 

Keto jane simptomat e para te semundjes tek femrat:
1. Gjakderdhje jonormale

 

2. Dhimbje dhe parehati gjatë intimitetit

 

3. Sekrecione vaginale të pazakonta ose të pakëndshme

 

4. Dhimbje në pjesën e poshtme të shpinës ose legenit Dhe nëse përhapet në organe të tjera, shenjat mund të përfshijnë:

 

5. Dhimbje në pjesën e poshtme të shpinës ose legenit

 

6. Dhimbje të forta në anën ose në shpinë të shkaktuar nga veshkat tuaja

 

7. Urinimi ose dredhja më shumë se zakonisht

 

8. Gjakderdhje e rëndë vaginale

 

Megjithate per cdo sipmtom duhet te shkoni tek mjeku.

Luizi mirëpret Tanin: Ditë të zeza do vijnë në këtë shtëpi

Tan Brahimi është banori i dytë që i shtohet shtëpisë së Big Brother Vip. Brahimi është aktor humori. Ai u prit me puthje nga Luizi,...

“Ty të manipuloi Luizi”/ Debat mes banorëve për Armaldon dhe Luizin

Një bisedë që nisi me batuta, përfundoi keq mes Armaldos dhe Luizit. Ata të dy debatuan ashpër mbrëmjen e kaluar, duke lënë pjesën tjetër të...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Luizi mirëpret Tanin: Ditë të zeza do vijnë në këtë shtëpi

Tan Brahimi është banori i dytë që i shtohet...

“Ty të manipuloi Luizi”/ Debat mes banorëve për Armaldon dhe Luizin

Një bisedë që nisi me batuta, përfundoi keq mes...

Tan Brahimi është banori i dytë që i shtohet shtëpisë së BBV

Tan Brahimi është banori i dytë që i shtohet...

Ofendoi Kiarën, Amosi justifikon veten: Nga nervozizmi njeriu mund të gabojë

Amos nuk kishte biletë vajte-ardhje. Ai u shpreh në...