NË 10 SHKOLLA TË SHKODRËS NGROHJE ME GAZ

Ngrohja me gaz në shkolla është e ndaluar por dhjetë shkolla në Shkodër do të vijojnë që të ngrohen me gaz duke mos patur një zgjidhje tjetër edhe pse gazi është i dëmshëm për shëndetin.

Megjithatë bashkia Shkodër nga 18 shkolla që kishte me gaz vitin e kaluar këtë vit janë vetëm 10 të tilla. Drejtori i arsimit në bashkinë Shkodër Ergys Ivziku shprehet se në total janë 65 shkolla që ngrohen me dru, 13 me kaldajë dhe dhjetë ende me gaz…

Bashkia e Shkodrës ka nisur shpërndarjen e druve për ngrohje në shkollat e zonave malore.…

15 nëntor 2022 deri më 15 mars 2023 është periudha zyrtare që bashkia e Shkodrës duhet të mbulojë me furnizm për ngrohje të gjithë shkollat e Shkodrës.

“Shqiponjat” shfaqen edhe në Katar, Zvicra e Xhakes dhe Shaqirit mposht Serbinë

Zvicra ka marrë një fitore të jashtëzakonshme ndaj Serbisë në ndeshjen e fundit të grupeve. Ashtu siç parashikohej, kjo ka qenë një ndeshje intensive dhe...

Njerëzit e lindur në këtë shenjë të Horoskopit kanë më shumë fat në jetë

Në astrologji, një shenjë e zodiakut konsiderohet e preferuara e fatit, dhe ai është Shigjetari. Kjo është për shkak të sundimtarit të tij Jupiter,...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

“Shqiponjat” shfaqen edhe në Katar, Zvicra e Xhakes dhe Shaqirit mposht Serbinë

Zvicra ka marrë një fitore të jashtëzakonshme ndaj Serbisë...

Ç’po ndodh mes tyre? Me puthje e përqafime, Romeo shfaqet me bukuroshen e njohur (VIDEO)

Duket se Romeo Veshaj po e konsideron tanimë pjesë...