Asnjë zgjidhje për 28 familje/ Godina qëndron bosh, familjet në mjerim

Nga Merisa Gjoni

 

E perfunduar prej muajsh godina e ish shkolles veterinere po qendron bosh.

 

Asnje ndryshim nuk ka per banoret as pas protestes se zhvilluar 1 jave me pare perpara bashkise Shkoder. 6 prej ketyre familjeve vijojne te qendrojne ne konviktin e vjeter te shkolles “Arben Broci” pa asnje kush per jeteuar. Lirie Zeka tregon se Bashkia Shkoder nuk I dha zgjidhje problemit pasi sipas tyre ngerci vjen nga oshee.

 

Liria ka akt marrevshje per debine dhe e paguan cdo muaj. Por per shkak te 2-3 familjeve te tjera po penalizohen 28 ne total te cilat duhet te strehohen ne kete godine. Duket se edhe ky dimer do I gjeje ne kushte te mjerushme, ndersa pushteti vendor paguan nga taksat e qytetareve 3 roje private per te ruajtur nje godine e cila shume mire mund te banohet.

 

Nga ana tjeter operatori I energjise elektrike I kontaktuar per te dhene nje sqarim nuk e sheh te arsyeshme duke u mjaftuar me pergjigjen se eshte ceshtje e sqaruar…perballe ketyre burokracive institucionale dhe mungeses se vullnetit per te cuar perpara punet e kryera godina e perfunduar e ish shkollles veterinere qendron bosh….

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

“Shqiponjat” shfaqen edhe në Katar, Zvicra e Xhakes dhe Shaqirit mposht Serbinë

Zvicra ka marrë një fitore të jashtëzakonshme ndaj Serbisë...

Ç’po ndodh mes tyre? Me puthje e përqafime, Romeo shfaqet me bukuroshen e njohur (VIDEO)

Duket se Romeo Veshaj po e konsideron tanimë pjesë...