Vidhen 20 ton dru, do i shpërdaheshin falas familjeve në zonat e thella malore

Një person në Greqi në zonën e Selanikut ka vjedhur 20 ton dru që ishin planifikuar t’u shpërndaheshin qytetarët.

 

Mediat greke bëjnë me dije se Bashkia kishte vendosur që 20 ton dru zjarri t’i shpërndaheshin familjeve në zonat e thella malore, por që u zhdukun.

 

Ngjarjen e ka konfirmuar nënkryetari i Shërbimeve të Mjedisit, Gjelbërimit dhe Zhvillimit Rural, Argyris Moraitis, i cili tha se “kishim prerë dru për t’ua shpërndarë banorëve, por dikush i ka vjedhur”.

 

“Çdo vit ne u japim dru zjarri përfituesve të zonave malore, si komuniteti Peristera dhe Livadi.

 

Në këtë kuadër dhe pas konsultimit dhe sugjerimit të Shërbimit Pyjor, kemi prerë dhjetëra tonë dru. Nga kjo sasi, një pjesë do të shkonte për prerjet, të cilët kryenin prerjen. Mirëpo, na i vodhën! Këtë vit, kur ka nevojë edhe më të madhe për furnizimin me dru zjarri, i cili përbën një formë ngrohjeje të cilës i janë drejtuar edhe më shumë njerëz, ata… janë zhdukur”.

Rozë Dua Lipa mori pasaportë shqiptare, Blendi Salaj: E mori edhe iku në Angli, si kanë ikur 12 mijë veta këtë vit

Gazetari Blendi Salaj, përmes një postimi në Facebook, ka reaguar në lidhje me pajisjen e Dua Lipës me pasaportë shqiptare, i cili shkruan të...

Horoskopi Dhjetor 2022 nga Branko. Cilat janë shenjat që përkëdhel fati në muajin e fundit të vitit

  Horoskopi Branko, Dashi   Muaji dhjetor do të jetë një pararojë e ndryshimeve të rëndësishme, lajme të papritura, por pozitive do të përfshijnë jetën tuaj, duke...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Horoskopi Dhjetor 2022 nga Branko. Cilat janë shenjat që përkëdhel fati në muajin e fundit të vitit

  Horoskopi Branko, Dashi   Muaji dhjetor do të jetë një pararojë...

Dasma kthehet në tragjedi, këngëtari ndërron jetë pak orë pas martesës

Kantautori Jake Flint ka ndërruar jetë vetëm pak orë...

Dikur e varfër dhe me kredi, ja sa është pasuria e Bebe Rexhës në ditën e sotme

Këngëtarja shqiptare, Bebe Rexha është ylli që fshihet pas...