Nga 1 tetori dyfishohet ndihma ekonomike/ Tula: Përfitues janë gratë me …

Nga Mirsad Rakaj

 

Nga data 1 tetor do të dyfishohet ndihma ekonomike. Drejtorja e Shërbimit Social Shkodër Valbona Tula në një dalje për mediat bëri të ditur se cilat kategori do të përfitojnë nga ky vendim i këshillit të ministrave.

 

Sipas Tules përfitues janë gratë kryefamiljare dhe të moshuarit që janë pa pension pleqërie.Gjithashtu drejtorja Tula theksoi se pas rritjes 10 përqind të pagesës së ndihmës ekonomike të tjera kategori përfituese janë dhe gratë viktima të dhunës dhe trafikimit si dhe përsonat me aftësi të kufizuar.

 

Në të gjithë vendin janë mbi 64 mijë familje që do të përfitojnë nga paketa e ndihmës ekonomike.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

“Shqiponjat” shfaqen edhe në Katar, Zvicra e Xhakes dhe Shaqirit mposht Serbinë

Zvicra ka marrë një fitore të jashtëzakonshme ndaj Serbisë...

Ç’po ndodh mes tyre? Me puthje e përqafime, Romeo shfaqet me bukuroshen e njohur (VIDEO)

Duket se Romeo Veshaj po e konsideron tanimë pjesë...