Ne shkodranët midis të metave kemi edhe dobësi…

Nga Stefan Çapaliku

Ne shkodranët midis të metave kemi edhe dobësi. I bajmë lamsh “ç”- të me “q”- të p.sh. Si me jua shpjegu?!
Shkon njeni me ble një çader.

– Deshta nji ç, q, ç ader.
– Patjetër, – po i thotë shitsi, – por s’po marr vesh, a e don me “q” te qeni apo me “ç” te çekiqi?

– E du me “ç” te q.sha robt – i pergjigjet burri…

Fiken dritat në mëngjes dhe mbrëmje, merren masat drastike për energjinë elektrike!

Qeveria franceze përgatit qytetarët se mund të kenë ndërpreje të energjisë për shkak të krizës.   Zyrtarët e qeverisë franceze kanë sqaruar tashmë se çdo ndërprerje...

Fejesa, martesa/ Meri Shehu zbulon shenjën më me fat për Dhjetorin dhe ndryshimet e mëdha që do ndodhin

Si çdo fillim muaji në emisionin “Rudina” në Tv Klan, ishte e ftuar astrologia Meri Shehu e cila ka zbuluar se si do ta...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

“Shqiponjat” shfaqen edhe në Katar, Zvicra e Xhakes dhe Shaqirit mposht Serbinë

Zvicra ka marrë një fitore të jashtëzakonshme ndaj Serbisë...

Ç’po ndodh mes tyre? Me puthje e përqafime, Romeo shfaqet me bukuroshen e njohur (VIDEO)

Duket se Romeo Veshaj po e konsideron tanimë pjesë...