Avokatja habit me deklaratën: Pranoj që burri të ketë 3 gra. Nëse arrin t’i mbajë, le t’i ketë!

Në emisionin “Ftesë në 5” u diskutua një deklaratë e bërë nga avokatja e njohur, Migena Balla, e cila ka kërkuar ligjërimin e poligamisë.

 

“Unë përderisa jam myslimane kam një libër me të cilin orientohem që është Kurani dhe në Kuran poligamia lejohet, nuk mund ta kundërshtoij poligaminë, parimisht.

 

Pastaj vijmë në realitetin shqiptar, jetojmë në një shtet laik, i cili nuk e lejon poligaminë por as nuk e ndalon atë. E ajo deklaratë që kam bërë unë në një intervistë sigurisht që ngjall interes dhe debat.

 

Ndërsa kur moderatorja e njohur, Bieta Sulo, ‘Migena vetë pranon që Olsi të ketë edhe 3 gra të tjera’, Balla tha:

 

“Po. Le t’i ketë nëse arrin t’i mbaj, se ka një kusht për t’i marrë. Nëse arrin t’i mbaj dhe plotëson kushtet, po. Por jo në një shtet laik. Atëherë unë do të detyrohesha të kërkoja divorcin, sepse nuk garantoj dot të drejtat e mia”.

Rozë Dua Lipa mori pasaportë shqiptare, Blendi Salaj: E mori edhe iku në Angli, si kanë ikur 12 mijë veta këtë vit

Gazetari Blendi Salaj, përmes një postimi në Facebook, ka reaguar në lidhje me pajisjen e Dua Lipës me pasaportë shqiptare, i cili shkruan të...

Horoskopi ditor, e enjte date 30 nentor 2022

Dashi   Energjia e ditës mund të krijojë një ndjenjë tensioni mes jush dhe të dashurit tuaj. Mund të ketë shumë çështje që janë ngritur për...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Horoskopi Dhjetor 2022 nga Branko. Cilat janë shenjat që përkëdhel fati në muajin e fundit të vitit

  Horoskopi Branko, Dashi   Muaji dhjetor do të jetë një pararojë...

Dasma kthehet në tragjedi, këngëtari ndërron jetë pak orë pas martesës

Kantautori Jake Flint ka ndërruar jetë vetëm pak orë...

Dikur e varfër dhe me kredi, ja sa është pasuria e Bebe Rexhës në ditën e sotme

Këngëtarja shqiptare, Bebe Rexha është ylli që fshihet pas...