Vjehrra ime më tregoi si ta pastroj parketin dhe tani ai po shkëlqen

Si të pastroni parketin në shtëpinë tuaj nenat tona e dini me se miri pasi kane vite qe ato bejn punet e shtepis. Por ja me keto 2 produkte ju mund ta pastroni parketin.

Para se të filloni të punoni me pastrimin e parketit tuaj, është thelbësore të dini se cilat janë produktet e rekomanduara për të hequr papastërtitë nga materiali i tillë delikat si parketi.

Eshte më mirë të lini mënjanë ato kimikate që shumë njerëz i përdorin çdo ditë. Unë rekomandoj uthull dhe çaj të ftohtë.

Uthulla është mjaft efektive pasi arrin të përfundojë me njolla pa dë mtuar drurin. Kur e aplikoni, është e përshtatshme të mos e përdorni me tepricë, pasi mund të përkeqësoni problemin dhe të bëni që njolla të bëhet shumë më e madhe. Çaji është një tjetër produkt natyral shumë i këshillueshëm që do t’ju ndihmojë të përfundoni me njollat në parketin e shtëpisë tuaj, për këtë duhet të merrni pak pambuk dhe ta lagni atë. Pastaj fërkojeni në një mënyrë të butë dhe do të shihni se si papastërtitë largohen. Me këto dy produkte natyrale ju mund të keni parketin e shtëpisë tuaj në gjendje perfekte si ditën e parë dhe pa vërejtur kalimin e kohës.

Në rast se parketi është shumë i ndotur, duhet të përsërisni procesin e larjes të paktën dy herë. Për ta bërë këtë, duhet të hidhni ujin e ndotur nga kova, ta mbushni përsëri me ujë të pastër, të shtoni uthull dhe të pastroni. Në shpëlarjen e fundit mund të shtoni çaj të ftohtë dhe ta pastroni për ta bërë të shkëlqejë. Nëse e shihni që ka një vështirësi për të hequr njollën në parket, merrni një pambuk të lagur me uthull dhe përpiquni të hiqni njollën. Lëreni uthullën të veprojë dhe për të përfunduar mund të fshiheni me një leckë të pastër dhe të butë.

Per me shume duhet te bisedoni me nje ekspert per nje pastrim me te mire.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Horoskopi Dhjetor 2022 nga Branko. Cilat janë shenjat që përkëdhel fati në muajin e fundit të vitit

  Horoskopi Branko, Dashi   Muaji dhjetor do të jetë një pararojë...

Dasma kthehet në tragjedi, këngëtari ndërron jetë pak orë pas martesës

Kantautori Jake Flint ka ndërruar jetë vetëm pak orë...

Dikur e varfër dhe me kredi, ja sa është pasuria e Bebe Rexhës në ditën e sotme

Këngëtarja shqiptare, Bebe Rexha është ylli që fshihet pas...