Befason me deklaratën e tij deputeti demokrat: Jozefina Topalli mund të ishte një …

Deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu krahason Jozefina Topallin me kryeministren e ardhshme të Italisë, Giorgia Meloni. Në një deklaratë për emisionin “Good Morning Albanians” Shehu tha se Topalli mund të ishte Meloni i Shqipërisë.

“Duhet të jem shumë i sinqertë, padyshim që Partia Demokratike kaloi një moment të vështirë, ka rikuperuar shumë, përsëri ka vështirësitë e saj, veçanërisht në nivelin e disa deputetëve. Ne bëmë një trajektore me figura dhe mosha më të reja, por dështuam.

Jozefina Topalli mund të ishte, nuk qëlloi të ishte, por aktiviteti politik është i gjatë, nuk është se mbaron me kaq, as për Jozefinën, as për njeri tjetër. Rëndësi ka në disa momente jo vetëm mosha, por edhe energjitë e idetë”, tha ai, duke theksuar se në politikë, mosha nuk ka rëndësi.

Deklarata vjen pas fitores që pati e djathta ekstreme në Itali dhe ku Giorgia Meloni është drejt rrugës për të qenë e para kryeministre femër e vendit. Fitorja e saj është përshëndetur nga demokratët e Shqipërisë dhe është komentuar gjerësisht në rrjetet sociale.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

“Shqiponjat” shfaqen edhe në Katar, Zvicra e Xhakes dhe Shaqirit mposht Serbinë

Zvicra ka marrë një fitore të jashtëzakonshme ndaj Serbisë...

Ç’po ndodh mes tyre? Me puthje e përqafime, Romeo shfaqet me bukuroshen e njohur (VIDEO)

Duket se Romeo Veshaj po e konsideron tanimë pjesë...