Zjarrfikësi hero i shpëton jetën foshnjes 6 muajshe te Fresku në Tiranë (video)

Një foshnjë vetëm 6-muajshe është shpëtuar mrekullisht nga zjarrfikësit e Tiranës pak minuta më aprë në një apartament në zonën e Freskut.

 

Foshnja kishte mbetur e mbyllur brenda apartamentit në një pallat, pasi nënës i ishte mbyllur dera dhe kishte mbetur jashtë.

 

Në pamundësi për të hyrë në shtëpi, nëna ka lajmëruar forcat zjarrfikësve. Me ndërhyrjen e këtyre të fundit foshnja është nxjerrë jashtë me shkallë shëndoshë e mirë.

 

Veprimi i zjarrfikësve është shoqëruar me duartrokitje nga të pranishmit poshtë pallatit. Pamjet janë publikuar në Facebook nga drejtori i zjarrfikësve Tiranë, Shkëlqim Goxhaj.

 

Pavarësisht se bëjnë një punë heroike dhe shumë të vështirë, profesioni i zjarrfikësit është në ndër pak më të paguarit në Shqipëri.

 

Ata punojnë në kushte hsumë të ëvshtira, me mjete të vjetra, por gjithmonë janë në krye të detyrës për të dhënë ndihmën e tyre.

 

Ori Nebiaj është deputete tani, Arjan Konomi: Ti je e ndershme, e di që do të…

Ori Nebijaj mbylli eksperiencën e saj në “Përputhen” dhe tanimë do ta shohim deputete në parlament.   “Është hera ime e parë në jetë që lë...

Ndahen 24 ditë pas dasmës, arsyeja e këtij çifti do u lërë pa fjalë…

Për Adrianon flitet sërish. Ish-ylli i Interit është ndarë nga gruaja e tij, me të cilën ishte martuar vetëm në nëntor të vitit 2022....

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Ndahen 24 ditë pas dasmës, arsyeja e këtij çifti do u lërë pa fjalë…

Për Adrianon flitet sërish. Ish-ylli i Interit është ndarë...

Lajme Rrëfime rrëqethëse/ Vajzat shqiptare po martohen për para, ja si po funksionon ky biznes

“Piranjat” në Abc të moderuar nga Arilena Ara dhe...

(Video) Artistja shqiptare habit me rrëfimin: E kam blerë tokën ku do varrosem dhe …

Piktorja e njohur, Zake Prelvukaj, pas nje kohe te...