Reshjet e dendura në veri të vendit shembin urën në Theth

Reshjet e orëve të fundit dhe moti i keq ka shkaktuar probleme në zonën e Dukagjinit, në Bashkinë e Shkodrës.

Për shkak të reshjeve të shumta dhe prurjet e lumit te Shalës është dëmtuar ura që lidh fshatin Theth me fshatin e Ndërlysaj gjithashtu ne nje pjese te rruges kanë rënë gurë duke bllokuar për disa orë.

 

Shkak për këtë situatë është bërë fryrja e lumit të Thethit i cili ka shkatërruar edhe urën që shërbente për lidhjen e dy zonave. Nderkohe më pas është bërë e mundur dhe hapja e rrugës nga firma që po bën punimet në aksin Theth-Nderlysë.

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

“Shqiponjat” shfaqen edhe në Katar, Zvicra e Xhakes dhe Shaqirit mposht Serbinë

Zvicra ka marrë një fitore të jashtëzakonshme ndaj Serbisë...

Ç’po ndodh mes tyre? Me puthje e përqafime, Romeo shfaqet me bukuroshen e njohur (VIDEO)

Duket se Romeo Veshaj po e konsideron tanimë pjesë...