Shikoni cfare hanë të ftuarit në dasmën e Arminës dhe Shkëzenit. Foto nga pjatat e dasmes

Ka dasmë në familjen Berisha.

 

Armina dhe Shkëlzeni kurorëzuan dashurinë e tyre në martesë. Dasma me mbi 300 të ftuar ka mbledhur personazhe të njohur të ekranit e politikës. Ndërkohë një detaj i rëndësishëm i çdo dasme është dhe ushqimi.

 

Në disa foto të publikuara nga brenda dasmës shihen pjatat e servirura, të cilat kanë një veçanti. Duke qenë se dasma po kremtohet në një agroturizëm i është vënë theksi ushqimit tradicional shqiptar.

 

Lugët janë prej druri dhe enët njëpërdorimëshe. Siç shihet edhe nga fotot ushqimi duket të jetë ndryshe nga dasmat e tjera, ç’ka e ka bërë të veçantë përzgjedhjen e Arminës mbi pjatat që u serviren dasmorëve.

 

 

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

“Shqiponjat” shfaqen edhe në Katar, Zvicra e Xhakes dhe Shaqirit mposht Serbinë

Zvicra ka marrë një fitore të jashtëzakonshme ndaj Serbisë...

Ç’po ndodh mes tyre? Me puthje e përqafime, Romeo shfaqet me bukuroshen e njohur (VIDEO)

Duket se Romeo Veshaj po e konsideron tanimë pjesë...