Mjeku i njohur e pranon haptazi: Edhe unë kam marrë lekë, nuk kam turp, as frikë

Javën e fundit pas ndalimit të një mjeku reanimator te Spitali i Traumës për rryshfet ka ndezur një debat të gjerë në vendin tonë.

 

Mjeku i njohur Ilir Allkja thotë se është e vështirë që të gjesh një doktor në Shqipëri, i cili nuk ka marrë një pagesë për shërbimin mjekësor që ka ofruar.

 

Në emisionin “Good Morning Albanians” në “Euronews Albania”, Allkja u shpreh se edhe ai vetë është paguar nga familjarë të tij dhe njerëz të afërt.

 

“Është vështirë të gjesh mjekë në Shqipëri që nuk kanë marrë bakshish në jetën e vet. Kam marrë, nuk kam as turp dhe as frikë.

 

Unë kam marrë nga njerëz të mi, nga kushërinjtë, nga familjarët. Më kujtohet një bisedë e para 10 viteve me një kolege nga Rumania.

 

Në Rumani numërohen 3.2 mjekë për 1 mijë banorë, ndërsa Shqipëria ka 1 mjek për 1 mijë banorë, është skandaloze. Mjekja më thotë, që vetë ministri i Shëndetësisë ka deklaruar se nëse njerëzit japin një bakshish pas shërbimit, merreni sepse e meritoni”, theksoi Allkja.

“Shqiponjat” shfaqen edhe në Katar, Zvicra e Xhakes dhe Shaqirit mposht Serbinë

Zvicra ka marrë një fitore të jashtëzakonshme ndaj Serbisë në ndeshjen e fundit të grupeve. Ashtu siç parashikohej, kjo ka qenë një ndeshje intensive dhe...

Ura e fshatit Mes e lënë në harresë/ Banorët kërkojnë që të merren masa

Ura qe lidh fshatin Mes me ate te Drishtit eshte lene ne harrese prej kohesh. Demtimi I parmakeve si dhe gropat qe shafqen ne...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

“Shqiponjat” shfaqen edhe në Katar, Zvicra e Xhakes dhe Shaqirit mposht Serbinë

Zvicra ka marrë një fitore të jashtëzakonshme ndaj Serbisë...

Ç’po ndodh mes tyre? Me puthje e përqafime, Romeo shfaqet me bukuroshen e njohur (VIDEO)

Duket se Romeo Veshaj po e konsideron tanimë pjesë...