U martua dhe u nda nga shqiptari më i pasur në botë, e gjeni dot se për cilën këngëtare bëhet fjalë

Bëhet fjalë për një nga këngëtaret më të famshme të panoramës së muzikës italiane, por jo vetëm, këngëtarja më origjinë shqiptare Anna Oxa.

 

Më një pamje krejt të veçantë dhe gjithmomë në tendencë Anna Oxa ka lënë shenjën e saj jo vëtëm në muzikë, por dhe me mënyrën dhe stilin e saj të jetës.

 

Ana mban mbi supe një karrierë të gjatë 41 vjeçare. Ishte vetëm 16 vjeçe kur fitoi Sanremon në kategorinë e të rinjve dhe me pamjen e saj kameleontike ka përfaqësuar mijëra gra. Tashmë Ana është zhvendosur në Zvicër, ku vazhdon artin e saj e rrethuar nga një natyrë mbresëlënëse dhe magjike, me malet, ujëverat dhe pyjet përreth.

 

Këngëtarja ka lënë prapa 3 martesa, e para në vitet’80 me profesorin Franco Ciani, më pas martesa me Bexhet Pacollin dhe e treta me ish- truprojen e saj 22 vjet më te ri Marco Sansonetti e cila zgjati 3 vjet. Për një kohë të gjatë ka qenë e lidhur me muzikantin Gianni Belleno me të cilin ka dhe dy fëmijë, Françeskën dhe Qazimin.

 

Behgjet Pacolli është shqiptari më i pasur në botë dhe martesa e Anna Oxës me të ka bërë gjithnjë interes për mediat vendase.

 

 

Fiken dritat në mëngjes dhe mbrëmje, merren masat drastike për energjinë elektrike!

Qeveria franceze përgatit qytetarët se mund të kenë ndërpreje të energjisë për shkak të krizës.   Zyrtarët e qeverisë franceze kanë sqaruar tashmë se çdo ndërprerje...

Mesojeni nje here e mire, ja perse lavatriçja juaj po harxhon 2 fish me shume energji elektrike

Shpesh herë na rekomandojnë sa detergjent duhet të përdorim për çdo larje por shumë prodhues ndonjëherë e teprojnë duke na bërë të konsumojmë më...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

“Shqiponjat” shfaqen edhe në Katar, Zvicra e Xhakes dhe Shaqirit mposht Serbinë

Zvicra ka marrë një fitore të jashtëzakonshme ndaj Serbisë...

Ç’po ndodh mes tyre? Me puthje e përqafime, Romeo shfaqet me bukuroshen e njohur (VIDEO)

Duket se Romeo Veshaj po e konsideron tanimë pjesë...