Nga rënia në peshë e ulja e tensionit, përfitimet e mëdha që merri nga konsumi i hurmave

Hurma është një frut që mund të konsumohet e gatuar, e tharë, e përpunuar ose e freskët.

 

 

E veçanta e saj është se mund ta hani edhe kur është shumë e pjekur, ndërkohë që frutat e tjera në të njëjtin stad konsiderohen të kalbura.

 

Hurmat janë të shkëlqyera për shëndetit, sidomos tani në vjeshtë kur kanë sezonin e tyre.

 

Ato zvogëlojnë shenjat e plakjes, përmirësojnë shëndetin e syve, ulin tensionin e gjakut dhe ju ndihmojnë të humbisni peshë. Gjithashtu duke konsumuar hurma ju rrisni energjitë tuaja.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME