”Iku i vetëm në Itali”/ Historia e 17-vjeçarit shqiptar ta prek shpirtin: Dua ta ndihmoj familjen time

Për nda rjen nga jeta të 17-vjeçarit nga Kosova në Itali ka emocionuar përmes një reagimi një e aferme e tij. Ajo ka zbuluar bisedën që kishte me të riun e që sipas saj kishte ëndërr për ta ndihmuar familjen.

 

Për më shumë lexoni shkrimin e saj: Dreni ne moshen 17 vjet morri rrugen per ne emigrim shkoj per Itali, me shum dinjitet e entuziasem per me punu mi arrit endrrat e veta, mu ba burr, kurban i familjes mi ja dhan ni krah familjes se vet.

 

Me fitu jeten e vet me muni e me ndjers te veten, po fatk eqsisht nuk paska qen e shkrune ashtu. Pas ni aks id en ti qe pasoj ne Udine te Italis, Dreni mbet ne koma, dhe sod dha shp irt engjelli vogel.

 

Ishte ni djal ambicioz mendjen te mbushne me plot deshira i gatshem me punu gjdo pun per me gzu familjen e sidomos Nanen e vet te ngrat qe e la me pi kllim te perjetshem.

 

Eh bre Dren sod kur e morra ket lajm te z i ne ket dit te zez zemren ma djege shpirti jem i vogel, hala nuk po me besohet qe nuk je ma ne ket toke te perkohshme Ki me me mungu sa te jam gj all Trimi jem, sa i ri shkove ne gurbet po pa fat paska qen ajo rrug e gurbetit !!!

 

E humbe je ten kaq i ri, tu kputen shpresat e jetes mas disa muje qe more at udhtim te hidhur.. Gjithmon do te me kujtohen fjalt e tua kur me thojshe ” Eh moj Edon ki me pa sa ka me arrit ne jet ka me punu rend me ba pare me regullu ni shpi te madhe per familjen tem me gzu mamin ” Sod ku je o Drenush ? Shkove n’a le me dhi mbje te madhe Zemra jem.

 

Kujtimi per ty do te jet i perje tshem Drita jem qe ma theve zemren ne ket dit te zez !Na le me lo t ne sy perjet O Dren o loqka jem sa i ri n’a shkove bre Me laqe.^

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Ndahen 24 ditë pas dasmës, arsyeja e këtij çifti do u lërë pa fjalë…

Për Adrianon flitet sërish. Ish-ylli i Interit është ndarë...

Rrëfime rrëqethëse/ Vajzat shqiptare po martohen për para, ja si po funksionon ky biznes

“Piranjat” në Abc të moderuar nga Arilena Ara dhe...

(Video) Artistja shqiptare habit me rrëfimin: E kam blerë tokën ku do varrosem dhe …

Piktorja e njohur, Zake Prelvukaj, pas nje kohe te...