Lajme te mira per motin. Ja cfare pritet te ndodh te shtunen

Masa mjaft të ftohta ajrore po mbizotërojnë ne vendin tone dhe ne Kosove.

 

Në këto çaste masa e ftohtë ajrore gjendet pikërisht mbi territorin e Kosovës dhe Shqiperise më e theksuara dhe kështu pritet të jetë edhe të premte, por me tendencë të fillimit të rritjes graduale të temperatures.

 

Vranësirat në pjesën më të madhe janë të thata, por vende-vende po kushtëzojnë nga rrebeshe shiu e në disa male të larta fjolla bore. Kjo masë esktreme e ftohtë ajrore pritet të largohet dhe e shtuna dhe e diela pritet temperaturat te rriten.

TE TJERA