Kishte fshehur 2 ton naftë në depozitën e shtëpisë, policia shkon e ia merr

Policia shoqëron në komisariat një 47-vjeçar pasi në shtëpinë e tij iu gjet një depozitë me 2 ton naftë kontrab.andë.“Seksioni për Hetimin e Krimit Ekonomik dhe Financiar në Drejtorinë vendore të Policisë Tiranë finalizohet operacioni policor të koduar “Diesel 3”.

 

Si rezultat i këtij operacioni u kap në flagrancë A. H., 47 vjeç, banues në Kashar, pasi në ambientet e jashtme të banesës së tij u konstatua një depozitë metalike, e mbushur me 2000 litra naftë, të dyshuara të kontra,banduara.

 

Nga veprimet hetimore ka rezultuar se 47-vjeçari e mbante naftën e kontrabanduar, me qëllim tregtimin e saj. Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale”, thuhet në njoftimin e policisë.Kjo që ka bërë zotëria është e palejueshme, por policia pse nuk shkon dhe kontrollon atje ku bëhet fjalë për shumë herë dhe shumëfish se thjesht 2 ton?

 

Nëse duam të bëjmë drejtësi, drejtësi do të thotë të ndëshkosh këdo që thyen ligjin, si atë të volgin dhe atë të madhin fare, që këtu në vendin tonë gjithmonë është i paprekshëm.

TE TJERA