Shqiptari bëhet ‘hero’ në Zvicër, shpëton të riun nga 20 huliganë që e rrahën dhe i vunë flakën

Teksa priste në stacionin e autobusëve “Waser” në Winterthur, më 3 shtator, një grup prej 20 personash rrahën një pasagjer dhe më pas i vunë zjarrin, duke e lyer paraprakisht me benzinë.

 

 

Ishte gati mesnatë, por Agron Ajeti, një ish-ushtar nga Maqedonia e Veriut nuk e kishte frikë errësirën e as grupin prej 20 huliganësh.

 

“Ish-ushtari nga Maqedonia nuk hezitoi asnjë sekondë, i përzuri sulmuesit dhe hodhi xhaketën e tij mbi burrin për të shuar flakët,”- shkruan portali zviceran “Beobachter” të hënën.

 

Agron Ajeti ishte për vizitë në familjen e tij në Zvicër.

 

“Nuk e prisja një krim të tillë këtu”, tha 30-vjeçari shqiptar, ndërsa personi që u dhunua përfundoi në spital në spital me djegie dhe mavijosje.

 

TE TJERA