Iu vodh një kryebashkiaku në Francë, “Rolex” i politikanit gjendet në një argjendari në Shqipëri

Policia e kryeqytetit ka zhvilluar një operacion në një argjendari në Tiranë, ku është zbuluar një Roleks i vjedhur, si dhe një armë zjarri, e cila është zbuluar në banesën e pronarit të argjendarisë.

 

Sipas mediave, Ora Roleks është e një rëndësie të veçantë, pasi dyshohet se ajo i është vjedhur njërit prej kryetarëve të bashkive të Francës disa vite më parë, ndërsa personi që administron argjendarinë në fjalë, e shiste atë në dyqanin e tij.

 

Vizita në Uashington, Veliaj në Report Tv: Investime amerikane në Tiranë! Luli me rusët, Saliu me ‘non gratën’ e Meta me sigurimin s’janë hallet e shqiptarëve

 

Ende nuk dihet nëse pronari i dyqanit është vënë në pranga, por as policia nuk ka bërë një njoftim për ngjarjen.

 

Po ashtu po punohet edhe për disa sende të tjera qe janë gjetur në argjendari pasi ka dyshime se mund të jene të vjedhura.

TE TJERA