Tërmet në Shqipëri, magnituda dhe epiqendra

Një tërmet ka goditur mesditën e sotme jugun e Shqipërisë.

 

Tërmeti me magnitudë 3.7 ka rënë 14 kilometra larg Gjirokastrës.

 

Nuk raportohet për lëndime në njerëz apo dëme materiale, pasi lëkundjet kanë qenë të lehta.

 

TE TJERA