SKANDALI: Ilir Meta merr në telefon Beti Njumën për të caktuar gazetarët që do ketë përballë

Milaim Zeka ka reaguar pas refuzimit të Ilir Metës, për të pasur përballë gazetarin e njohur.

 

Me anë të një reagimi në “Facebook”, Zeka shkruan se ka qenë i ftuar në një emision, ku do të ishte dhe ish-presidenti, por ky i fundit ka refuzuar që gazetari të jetë i pranishëm, pasi duket se Meta nuk ka qenë gati të vihet përballë të vërtetave dhe akuzave kunddrejtë tij apo Kryemadhit.

 

“Ja kush do ta zevendesoje Edi Ramen?!

 

Ilir Meta ”demokrat”, cakton panelin e gazetareve

 

Mbrem, pas fteses te Beti Njumes, isha caktuar ne nje panel gazetaresh, qe perball nesh te kishim ish- presidentin Meta, njerin nga partizanet kryesor te shkaterrimit te Shqiperise. Ilir Meten, dhunuesin e lirise dhe demokracise.

 

Para se te nisesha per tek Tv “Ora” e mora ne tel Betin, edhe i thash: -Nuk ma ha mendja qe Iliri ka guximin qe te ulet perballe meje.

 

Dhe pak minuta para se te fillonte debati, erdhi ky mesazh:

 

Mirëmbrëma Miliam! Ju kërkoj ndjesë, jam gazetare e emisionit të Betit.

 

Para pak minutash stafi i z.Meta morri Betin në telefon, e cila tani është në lajme dhe nuk donin që ju të ishit në panel. Ju lutem nëse jeni nisur, anulojeni.

 

Si gazetar me nje pervoje shume te gjate ne kete zanat, ky eshte vleresimi me maksimal qe mundet me ta ba nje politikan.

 

Edhe ne Kosove, njesoje eshte!

 

E keta dojne me rrexu Edi Ramen?! Per Ilir Meten, edhe 100 vjet rrine ne pushtet Edi Rama”, shkruan Zeka.

 

TE TJERA