Të lëpini gishtat…Pulën me arra si të Përmetit nuk e keni provuar askund tjetër

Kjo është një recetë tradicionale përmetare, shumë e shijshme, që nuk e keni provuar në asnjë vend tjetër. Ajo madje është edhe shumë e thjeshtë në përgatitje.

JA RECETA:

Përbërësit

gjysmë pulë, 2 lugë gjelle miell, 2 lugë gjelle arra (të grirë), 2 vezë (të verdhat), 50 gr gjalpë,

Përgatitja: Presim pulën në copa të vogla dhe e shtojmë në tigan ku e skuqim pak. Më pas i hedhim 300 ml ujë dhe e lëmë të ziejë për 15 minuta.

Ndërkohë bëjmë brumin duke përzier miellin me arrët e grira dhe të verdhat e vezëve. E punojmë mirë me dorë sa të marrim një masë të plotë të cilën e skuqim me gjalpë derisa të marrë ngjyrë karameli.
Shtojmë lëngun e pulës dhe e lëmë derisa masa të bëhet pak kremoze.

‘Më çanë lëkurën e thonjtë, gruan e mbështetën pas muri’! Robert Aliaj tregon si u masakrua nga efektivët në 1991-shin

Artisti Robert Aliaj Dragot ka treguar një prej historive më të dhimbshme të jetës së tij. Në një rrëfim në emisionin “S’e luan topi”,...

Pasi shfaqi premierën e filmit ‘Sofia’ në Londër, Arbana Osmani ‘kryqëzohet’ nga ndjekësit e saj: Je mendjemadhe!

Ndeshja e mbrëmshme e Botërorit, Serbi-Zvicër u përjetua shumë nga shqiptarët për shkak të dy futbollistëve me origjinë shqiptare, Shaqiri dhe Xhaka të cilët...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Dritat më të mahnitshme të Krishtlindjeve nëpër botë

Në Krishtlindje, qytetet ndriçojnë, kopshtet publike janë të ngjyrosura...