Artan Hoxha publikon foton dhe bën deklaratën e fortë: Do të kemi sezon vjeshtë-dimër plot me surpriza këtë vit

Artan Hoxha ka publikuar disa foto nga Ekuadori me shefin e Divizionit të Antidrogës në Distriktin 8-të, Leitnant Kolonel Darëin Sangoquiza.

Distrikti 8-të, mbulon zonën kryesore të trafikut të kokainës, nga ku nisen ngarkesat për në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe në Europë.

Postimi i plotë:

Me Shefin e Divizionit te Antidroges ne Distriktin 8-te(Guayaquil, Duran, Samborondon), te Ekuadorit,

Leitnant Kolonel Darëin Sangoquiza…

Distrikti 8-te, mbulon zonen kryesore te trafikut te kokaines jo vetem ne bregun e Oqeanit Paqesor por ne gjithe Ameriken Latine, duke perfshire portin me te madh te Ekuadorit, nga ku nisen ngarkesat e kokaines, për në Shtetet e Bashkuara te Amerikes dhe ne Europe.

Ku shqiptaret, padyshim kane lene shenjen e tyre.

Nje takim interesant ne lidhje me narkotrafikun ne nivel global, shoqeruar me informacion dhe detaje nga specialisti-analist i divizionit te antidroges, kryesisht per organizatat kriminale shqiptare qe veprojne ne Ekuador….

Do kemi sezon vjeshte-dimer plot me surpriza kete vit, pas takimeve interesante me ata, qe e luftojne trafikun e kokaines dhe ata, qe e trafikojne drejt tregut me te pasur ne bote, Europes…

TE TJERA