Valviti flamurin turk në shtëpinë e tij, e pëson keq shqiptari (VIDEO)

Policia greke arrestoi një shqiptar pasi ka valëvitur flamurin turk dhe atë shqiptar në banesën e tij. Lajmi ka bërë bujë në mediat greke.

 

 

Denoncimi është bërë nga banorët e lagjes, ku ndodhej banesa. Sipas mediave greke, ky ka qenë një provokim nga shqiptari.

 

Fakti ka marrë vëmendje të shtuar edhe për faktin se pasi flamuri u valëvit në një lagje ku pjesa më e madhe e banorëve janë punonjës të Forcave të Armatosura.

 

Rasti është nën hetim.

 

 

TE TJERA